Zaznacz stronę

Pompa ciepła to system, który całkowicie wykorzystuje naturalne, darmowe oraz ekologiczne zasoby. Jest to idealnie rozwiązanie zarówno pod względem ekonomicznym jak i finansowym. W znacznym stopniu obniża rachunki za ogrzewanie domu czy firmy.

Pompa ciepła sprawdzi się w budynku nowoczesnym jak i modernizowanym. Powietrzna pompa ciepła ma kilka zastosowań. Prócz ogrzewania pomieszczeń czy to z grzejników czy kaloryferów, świetnie sprawdzi się do podgrzania ciepłej wody użytkowej a także do schłodzenia pomieszczeń. Posiadając pompę ciepła mamy pewność, że jest ona bezobsługowa i możemy cieszyć się z jej działania.

Montaż takiej pompy nie wymaga dokumentacji projektowej ( jak w przypadku instalacji gazowej ), wykonywania odwiertów do wód gruntowych a także modernizacji pomieszczenia. Można wykorzystać ją i połączyć z istniejącą instalacją grzewczą np gazową tworząc tzw. hybrydę. Można korzystać zarówno z pompy ciepła jak i istniejącej instalacji gazowej. Największa efektywność pompy ciepła będzie w przypadku ogrzewania podłogowego jak i ściennego.